De zin van Chris Hottentot
30 07 07 - 23:47Interview
Je kunt beter spijt hebben van wat je wel hebt gedaan, dan van wat je niet hebt gedaan

’Ik heb geen spijt van mijn keuze voor de LPF. Het is spijtig dat er in het verleden zoveel ruzies zijn geweest binnen de partij en dat kiezers hun vertrouwen in de LPF verloren.
Zelf stuurde ik ooit een mailtje naar het partijbureau met een verzoek om informatie. Het gedachtengoed van Pim Fortuyn sprak me aan. Ik kreeg gelijk bericht terug: ’Gefeliciteerd, u bent lid.’ Met een acceptgiro. Die heb ik pas betaald nadat Pim was vermoord en de boel binnen de partij uit de hand liep. Dat kon beter, vond ik, en ik wilde met Pims ideeën aan de slag.
Rekeningen betalen
Het LPF-bestuur heeft op de ledenvergadering van 21 juli voorgesteld de vereniging op te heffen, maar er waren te weinig leden aanwezig voor een definitieve stemming. Die vergadering moet dus over en dan is de aanwezigheid van minimaal de helft van de leden ook niet meer nodig. Drie van de vijf lokale fracties willen door, het landelijke bestuur twijfelt.
Binnenkort gaan we nog eens praten. We moeten in ieder geval zorgen dat we alles netjes afhandelen en de rekeningen betalen. Als de LPF landelijk ter ziele gaat, dan gaan we op lokaal niveau door, met opgeheven hoofd. We zitten in ieder geval tot 2010 in de gemeenteraad. En net als de SP proberen we dan vanuit een lokale positie weer groter te worden.
Kop indrukken
In Spijkenisse doen we het goed, hebben we al veel bereikt. Er komen beveiligingscamera’s met speakers in het winkelcentrum. In Vlaardingen is er al een proef mee gedaan, omdat daar vaak mensen bij het station over de spoorlijn liepen. De camera, met speaker waardoor een stem roept: ’Hé, dat kan niet!’, sloeg aan. Als de spoorlopers niet reageerden werd de politie gestuurd en dat hielp. De overlast nam met de helft af.
In Spijkenisse was er net een nieuw winkelcentrum en al snel lagen ruiten in gruzelementen. Zoiets moet je direct de kop indrukken. Wij hebben het voorstel voor plaatsing van de camera’s met vijf partijen ingediend en het is aangenomen. Bij de PvdA en GroenLinks hebben we niet gelobbyd; het is bekend hoe zij over camera’s denken.
Geen Pim
Ook betrokken we jongeren meer bij de politiek. In Spijkenisse wezen we hen op het burgerinitiatief waarmee zij onderwerpen op de politieke agenda kunnen zetten. Daar hebben ze gebruik van gemaakt. Het college zoekt nu naar een locatie om de jaarlijkse kermis te laten terugkeren naar de stad.
Veel van Pim Fortuyns gedachtengoed is uiteindelijk opgepakt door de gevestigde partijen. Kijk naar het zorgstelsel, Pim heeft daar altijd voor gepleit en nu is het er. Alleen niet zoals hij bedoelde. Een stelsel waarin je krijgt waarvoor je betaalt was zijn plan. Dus draag je premie af voor eersteklas zorg, dan krijg je eerste klaszorg. Net zoals de eerste en tweede klasse in de trein.
Geen voorbeeld
Pim was altijd al voorstander van het generaal pardon, maar dan wel daarna strak de regels aanhouden. En nu werken gemeenten niet mee en wordt er weer gedoogd.
Ik vind het ontzettend jammer dat de LPF van het landelijk toneel verdwijnt. Jammer ook van de gemiste kansen. Het gedachtegoed van Fortuyn ligt me na aan het hart, maar ik ga me niet verlagen tot ruzies. Geert Wilders is geen voorbeeld voor me. Hij is te extreem en blijft maar hameren op de islam. Echt een one issue-man. Hij zal nooit kunnen tippen aan Pim Fortuyn.
Geen spijt
Met 30 jaar ben ik de jongste in de fractie, maar heb ook nog een toekomst voor me. Ik stond al op de landelijke LPF-lijst. Ik ben blij dat ik deze kans heb gehad. Als Rita Verdonk nou een partij opricht, dan zou ik een overstap na 2010 overwegen . Zij is genuanceerder dan Wilders en komt het dichtst in de buurt van Pims ideeën.
Spijt? Nee, dat heb ik nooit. Alles wat je doet heeft voor- en nadelen, dat kun je beter maar accepteren.”
Chris Hottentot (30) is gemeenteraadslid voor de LPF in Spijkenisse. Per 1 januari 2008 zal de LPF op landelijk niveau waarschijnlijk worden ontbonden.
Gepubliceerd in Trouw
Trackback link:Zet Javascript aan om een Trackback URL te genereren