MoraalMarokkaan op de bres voor vrijheid van meningsuiting
24 05 08 - 00:00Baruch de Spinoza was een vrij redelijke gozer, rapt de MoraalMarokkaan in zijn nieuwe videoclip op Trouw Meer! Deze maand put hij met zijn maat Dikke Ferrie uit het gedachtegoed van de 17e eeuwse rationalist, voor een lofzang op de vrijheid van meningsuiting.

MoraalMarokkaan Youssouf K moet vaak aan deze Nederlandse filosoof denken door wat hij op straat ziet. ‘Spino was ook een allochtoon, tweede generatie.’ Spinoza kwam uit een familie van Joods-Portugese vluchtelingen. Later werd hij, mogelijk om zijn ideeën, verbannen door de Amsterdamse joodse gemeenschap.
Spinoza had de rede hoog in het vaandel. De hoogste vorm van goed nadenken noemde hij intuïtieve kennis, leert Youssouf K zijn publiek. Vrijheid van denken, dat is het ongeschreven recht van iedereen. De MoraalMarokkaan adviseert: wees vrij in wat je denkt, vorm je mening en breng die ook naar buiten.
Maar, wel eerst even nadenken over hoe je dingen zegt. Een spreekverbod is onzin, meent hij, laat de mens zich lekker uiten. Niet dat ieders mening er toe doet, de allergrootste schreeuwers weten vaak niet hoe het moet, aldus het duo. ,,Luister alleen naar iemand zuiver van de rede, maar vooral eerst naar jezelf en naar Youssouf K als tweede.”
Youssouf K en Dikke Ferrie rappen maandelijks over een actueel thema. Met hun filosofische raps sluiten ze aan op de serie over deugdethiek die dit jaar bij Trouw verschijnt.
De serie is zowel in de papieren versie van Trouw als op website Trouw Meer! - dossier Deugden - te volgen. De videofilmpjes van de raps zijn te zien op
Interview met Youssouf K & Dikke Ferrie
Website van Youssouf K
Download ook de podcast van deMoraalMarokkaan in Itunes (of in een ander podcastprogramma).
De MoraalMarokkaan is een productie van Regt van Tong.
Trackback link:Zet Javascript aan om een Trackback URL te genereren